WEEKEND FUN

obrázek tučňáků

Přehled všech akcí a přihlášky
(k přihlášení dítěte na akci je nejdříve potřeba zaregistrovat se v systému)

WEEKEND FUN je nový vynález, který nám slouží k tomu, abychom se mohli obklopit angličtinou i při takových věcech, jako je čištění zubů ("... ten toothbrush už nezapomenu, nebude se mi plést s brush your teeth..."), podávání jídla nebo hraní míčových, stolních i pohybových her v přírodě.

Vědecky ověřený fakt, že je-li výuka provázena emocionálním zážitkem, slova i věty se snáze zapamatovávají a v paměti zůstávají hlouběji (a navíc se to dětem líbí), se nám mnohokrát potvrdil v praxi. Zveme proto děti, aby s námi a s angličtinou zažívaly věci nevšední, a to i mimo školní lavici. U menších dětí se jedná o jednodenní sobotní akci i s krátkým odpočinkem po obědě - pro zájemce. U větších dětí jde dvoudenní hraní her v anglickém jazyce, od pátku 16:00 hod. do sobotního odpoledne.

S mladšími dětmi hrajeme například TWISTER, kde si procvičujeme (nebo se učíme) výrazy pro pravou a levou, chodidla a ruce, věty typu Dej pravou ruku na modrou, apod., NA SCHOVÁVANOU, kde si místo zapikání říkáme, kde kdo byl. Potřebná slova se s předstihem naučíme - celé si to nakreslíme (části domu, stromy, předložky apod.)

Večer při stolní hře se učíme Kdo je na řadě? Já hraju, sbíráme a vyměňujeme zvířátka. ("...když hraju hru dostatečně dlouho, slyším slova tolikrát, že se je naučím. Navíc budu mít "taháček" s užitečnými výrazy. Když člověk musí dát větu dohromady, aby mohl hrát dál, tak ji složí. A navíc mám své družstvo, které mi pomůže, když nevím...")

Starší děti se v průběhu her učí slova jako např. S kým kdo hraje, To bylo dobrý, Držím ti pěsti,.... Večer při stolní hře NIAGÁRA sbíráme diamanty na divoké řece. Používáme výrazy typu nakládat a vykládat (možná i krást ???) diamanty, já jedu o 4, já měním počasí a jak se pohybuje řeka. Když si děti zvolí za hru CARCASSONNE, slovní zásoba se týká města a výstavby.

obrázek smajlíka

Pro všechny děti je připravena bojovka v lese přizpůsobená jejich věku. Při ranním protažení si děti procvičují nejen tělo samotné, ale názvy částí těla. Najdeme si chvilku i pro divadlo. Zázemí nám zajišťuje chata u Říčanského lesa. ( ... tady si můžu na okno nalepit cedulku "window" nebo na šuplík "drawer" , nechat rozehranou hru a běžet se protáhnout,...)

Kde - místo konání je na adrese Oddechová 1917, ŘÍČANY, v chatové osadě u Říčanského lesa, v okolí se nachází les, louky a hřiště.

Ubytování - je v soukromé rodinné chatě, děti spí na tenších matracích na koberci na zemi. Je tam jedna toaleta a jedna koupelna se sprchou. Pro výuku a hraní máme k dispozici dvě místnosti vevnitř, jednu krytou terasu, zahradu a celý les.

Stravování - je zajištěn teplý oběd formou společného menu. Na jednodenní akci dětem sbalte jejich oblíbenou svačinku a dostatek pití. Při dvoudenní akci bude první společné jídlo večeře kolem 18:30, proto dětem nedávejte prosím mnoho jídla, jen odpolední svačinku na pátek i s pitím.

V průběhu celé každé akce je přítomen školený zdravotník.

obrázek kartáčku

Co s sebou - vždy své psací a kreslící potřeby - pastelky 12 barev, tužku, nůžky, lepidlo, přezůvky, oblečení a obutí do přírody.

Od druhé třídy- svou rukou psaný slovníček, který si připravujememe během vyučování. To je totiž to kouzlo, že ten se smí používat na luštění většiny záhad. (Tím získává smysl jej psát, že v něm hledám, když si nejsem jistá.) Starší děti mohou mít všechny slovníčky, které dosud popsali, mohou se hodit.

Na dvoudenní akci navíc spacák, pyžamo, hygienické potřeby, převlečení do chaty, kdybychom se první den zmazali či zmokli. (Klidně mohou mít děti na spaní tepláky a tričko, které pak může zároveň sloužit i jako rezerva, abychom je učili úspornosti.)

Platbu 980 Kč na jednodenní akci proveďťe nejpozději 3 týdny před konáním akce lektorce v hotovosti či na účet školy.
Další otázky zodpovíme na:
email - jana@profienglish.cz
tel - 607 842 786

MAPA:

DIVADLO

fotka z divadla

Jezdíme na představení divadelní společnosti the Bear do divadla Reduta v Praze. www.thebeartheatre.com

Představení jsou česko-anglická a interaktivní, divadélko je malé, takže je dobře rozumět. Herci velmi zřetelně artikulují a vždy v klíčových momentech se českými otázkami ujistí, že děti pochopily děj. Víme jaká slova na jevišti zazní, připravujeme se a děti rozumí, takže :-) žádný strach. Děti rády odpovídají, když se jich herci anglicky na něco zeptají nebo je dokonce pozvou na jeviště. Víme jaké otázky padají a jsme připraveni odpovídat.

S prvňáčky a druháčky jezdíme na představení Jackie & the Giant, úvodní díl volné trilogie. Jackie je malá hočička, umí anglicky i česky, se zlým obrem si poradí a s hodným se kamarádí. Obři umí jen anglicky. Výrazy holčička, zvířátka a co kdo má a nemá rád už známe, takže rádi poznáme. Pro toto představení se naučíme výrazy: obr, dobrý, zlý, kamarád a slovesa, jak se anglicky promění obr ve slona, či holčička v myšku a taky píseň, kterou si Jackie dodává odvahu na zlého obra.

V představení Jackie and the Horrible Family jde o různé druhy jídel, do kterých se obři začarovávají a oblečení, které nepořádný obr nechává všude možně (i v lednici). Opakují se tam různá slovní spojení z první ho dílu, včetně písničky.

DIVADLO (5.-9. třída)

fotka z divadla

Se staršími dětmi jezdíme na představení Aliens Return, V tomto představení dojde ke konfliktu mezi "muži v černém" a mimozemšťany. Dojde na srovnávání, a tak si dobře procvičíme stupňování přídavných jmen a další se naučíme (např. dangerous, aggressive, beautiful, sad, friendly, excited, silly, peaceful, strange). V tomto představení navíc hlasují o tom, jak má představení skončit.

Pro gymnazisty máme vybrán titul Frank Novotny and the Case of Present Perfect, kde se vyšetřuje detektivní případ a užití správného času i předpřítomného je klíčové.