Anglické divadlo

Zveme vás do anglického divadla

The Bear Theatre

Pravidelně jezdíme v rámci našich kurzů na představení divadelní společnosti the Bear do divadla Reduta v Praze. www.thebeartheatre.com

Představení jsou česko-anglická a interaktivní, divadélko je malé, takže je dobře rozumět. Herci velmi zřetelně artikulují a vždy v klíčových momentech se českými otázkami ujistí, že děti pochopily děj. Víme jaká slova na jevišti zazní, připravujeme se a děti rozumí, takže :-) žádný strach. Děti rády odpovídají, když se jich herci anglicky na něco zeptají nebo je dokonce pozvou na jeviště. Víme jaké otázky padají a jsme připraveni odpovídat.

Představení pro všechny úrovně

Jackie & the Giant

Představení pro prvňáčky a druháčky. Jackie je malá hočička, umí anglicky i česky, se zlým obrem si poradí a s hodným se kamarádí. Obři umí jen anglicky. Výrazy holčička, zvířátka a co kdo má a nemá rád už známe, takže rádi poznáme. Pro toto představení se naučíme výrazy: obr, dobrý, zlý, kamarád a slovesa, jak se anglicky promění obr ve slona, či holčička v myšku a taky píseň, kterou si Jackie dodává odvahu na zlého obra.

Jackie & the Horrible Family

V tomto představení jde o různé druhy jídel, do kterých se obři začarovávají a oblečení, které nepořádný obr nechává všude možně (i v lednici). Opakují se tam různá slovní spojení z první ho dílu, včetně písničky.

Aliens return

Se staršími dětmi jezdíme na představení Aliens Return, V tomto představení dojde ke konfliktu mezi "muži v černém" a mimozemšťany. Dojde na srovnávání, a tak si dobře procvičíme stupňování přídavných jmen a další se naučíme (např. dangerous, aggressive, beautiful, sad, friendly, excited, silly, peaceful, strange). V tomto představení navíc hlasují o tom, jak má představení skončit.

Frank Novotny and the Case of Present Perfect

Pro gymnazisty máme vybrán titul Frank Novotny and the Case of Present Perfect, kde se vyšetřuje detektivní případ a užití správného času i předpřítomného je klíčové.