Knihovna Profi English

Nabídka knih

Zjednodušená literatura

Obsahuje tituly od úplně nejjednodušší úrovně (pouze přítomný čas) až po nejsložitější (široká škála časů, frázová slovesa...) bez archaizmů a básnických obratů. seznam

Klasická literatura

Klasické i moderní příběhy se spoustou obrázků psané originální leč dětskou angličtinou. Velmi pěkná a užívaná ne příliš těžká angličtina. seznam

Klasická literatura - sešity

Stejný styl jazyka, rozsah cca 10-20 stran, z nichž polovinu tvoří obrázky, papírová vazba. seznam

Konečně knihovna kde si vyberete i Vy

Čtení v cizím jazyce patří nejen k nejefektivnějším způsobům, jak upevnit studovanou slovní zásobu a usnadňuje orientaci v nejrůznějších gramatických jevech a ustálených spojeních, ale je také příjemné. A protože příjemnost výuky, zásada již pana Komenského, je klíčovým principem v naší jazykové škole, založili jsme před šesti lety knihovnu zjednodušené anglické literatury. Průběžně jsme ji obohacovali a nakonec se rozhodli k velkému kroku, rozšíření nabídky o více než sto nových titulů.

Tímto vzniká možnost změnit otázku, kterou pokládáte sami sobě z "Zvládnu něco přečist?" na "Co mě zajímá? Co si přečtu v angličtině své úrovně?".

Nové tituly jsou téměř kompletní nabídkou série The Oxford Bookworms Library, což je velmi pečlivě uspořádaná série o šesti stupních pokročilosti. Text je doplněn obrázky, jež usnadňují porozumění textu, klíčová slova jsou po stranách přímo vysvětlena. Na konci každé knihy jsou aktivity, kde se něco doplňuje, přehazuje, spojuje či vyhledává v osmisměrce, takže slovní zásobu, se kterou jste se poprvé setkali v knize, máte možnost si procvičit a tudíž i zapamatovat.

Třešinkou na dortu jsou CD, které knihy doprovází, takže si je můžete také poslechnout. Jsou namluvena rodilými mluvčími, přičemž nižší úrovně jsou čteny pomalu. Můžete zkusit kousek knihy poslouchat při čtení, nebo si přečíst vždy kapitolu a pak v klidu poslouchat, vybrané kousky si případně pustit znovu. Porozumění mluvenému slovu je nejtěžší částí zvládnutí cizího jazyka a s tímto vám tyto poslechy pomohou.

Naše knihovna zahrnuje knihy různých žánrů od jednoduchých leporel pro děti, přes krátké příběhy určené školním dětem, až po adaptovaná díla klasické i moderní literatury. Pro náročnější čtenáře jsou k dispozici i knihy, jejichž literární podoba nebyla nijak upravena. Přijměte tedy pozvání k tomuto literárnímu hodokvasu, který vám dodá sebevědomí k používání již nastudovaných věcí a je motivací k dalšímu studiu.

Bolet vás to nebude, knihy formátu A5 mají jen 30 stran textu. Mám zkušenost, že i líný teenager přečte celou knihu za jediný den. Opojný pocit přečtení prvního díla v jazyce, jemuž se teprve učíte, je to, co Vám přeji a doufám, že si ho užijete z plna hrdla.